
Розпочалася реєстрація на НМТ2025
https://testportal.gov.ua/nmt-2025-zavtra-start-reyestratsiyi/
6 березня розпочинається основний період реєстрації осіб, які мають намір узяти участь у національному мультипредметному тесті (НМТ). І триватиме він до 3 квітня 2025 року.
Щоб зареєструватися для участі в НМТ, вступнику / вступниці потрібно за допомогою спеціального сервісу, який стане активним 6 березня о 00:01, створити персональний кабінет на вебсайті УЦОЯО. Це можна зробити автоматично, скориставшись застосунком Дія, або ж шляхом заповнення форми в реєстраційному сервісі.
Після створення персонального кабінету виконати в ньому такі дії:
1) зазначити реєстраційні дані (контактну інформацію, категорію «випускник поточного року» або «випускник минулих років», відомості про заклад освіти (для випускників поточного року), у разі потреби поставити відмітку про проходження НМТ під час додаткових сесій, указати на потребу створення особливих (спеціальних) умов), вибрати із запропонованих переліків навчальний предмет на вибір і населений пункт в Україні або за кордоном, де вступник / вступниця планує перебувати в дні проведення НМТ, а також мову складання предметів сертифікаційної роботи;
2) завантажити сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів (їх перелік програма визначить автоматично відповідно до внесених реєстраційних даних):
- документа, що містить інформацію про освіту: довідки з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2025 році (для цьогорічних випускників), або один із таких документів: документ про повну загальну середню освіту, документ про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, документ про здобутий освітньо-професійний ступінь фахового молодшого бакалавра, документ про здобутий ступінь вищої освіти, виписка з Реєстру документів про освіту ЄДЕБО, яка підтверджує наявність у ньому одного із зазначених у цьому підпункті документів про освіту (для випускників);
- довідки про мову навчання (для вступників / вступниць, які бажають отримати завдання сертифікаційної роботи з математики, та/або історії України, та/або біології, та/або географії, та/або фізики, та/або хімії мовою корінного народу або національної меншини);
- медичного висновку про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900 (для осіб з особливими освітніми потребами);
3. підтвердити бажання взяти участь в НМТ і надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру оцінювання якості освіти, натиснувши на відповідну кнопку в сервісі.
У рубриці «Процедура реєстрації» докладно описано, як зареєструватися, які документи потрібно підготувати, які вимоги до їх завантаження, як перевірити стан опрацювання реєстраційних документів, як унести зміни до реєстраційних даних, що робити, якщо відмовлено в реєстрації, тощо.
Також під час реєстрації вступник має обрати перелік предметів для тестування та населений пункт в Україні або за кордоном, де перебуватиме вступник у дні проведення НМТ.
Тестові аудиторії, в яких відбуватиметься іспит, будуть обладнані робочими місцями для учасників НМТ та облаштовані комп’ютерами.
Для проведення НМТ будуть використані сертифікаційні роботи, укладені Українським центром оцінювання якості освіти.
На виконання усієї тестової роботи буде відведено 180 хвилин.
Результати НМТ визначатимуться за рейтинговою шкалою 100 – 200 балів.
Очікується, що переважна більшість учасників мультипредметного тесту має пройти тестування під час основної сесії.
Додаткова сесія буде доступною для тих, хто не зможе взяти участі в основній сесії.
Для участі в додатковій сесії тестування може бути декілька причин – неможливість потрапити до пункту проведення тестування, зокрема, з окупованої території, або перешкода при роботі над тестом (наприклад, оголошення повітряної тривоги).
Кожен учасник зможе пройти тестування лише один раз. Тобто можливості перескласти тест під час додаткової сесії не передбачено.
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ТИХ, ХТО ЗДАЄ НМТ

Вхід учасників до пунктів проведення тестування відбуватиметься за наявності:
- оригіналу документа, за яким реєструвалися для участі в пробному ЗНО;
- запрошення-перепустки;
- засобів індивідуального захисту — маски або респіратора (у тому числі виготовлених самостійно).
Рекомендуємо мати при собі дві-три ручки з чорнилом насиченого чорного кольору, а також, за бажанням, прозору пляшку з питною водою, антисептик для рук.
Зовнішнє оцінювання проводиться з метою забезпечення прав осіб на рівний доступ до вищої освіти та оцінювання відповідності результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, державним вимогам.
Участь у зовнішньому оцінюванні може взяти особа, яка має повну загальну середню освіту або здобуде її в поточному навчальному році та зареєструвалася відповідно до встановлених вимог.


Зовнішнє оцінювання проводиться щороку з використанням технологій педагогічного тестування. Завдання сертифікаційних робіт укладаються Українським центром відповідно до програм зовнішнього оцінювання з певних навчальних предметів.
ЯКИМИ БУДУТЬ ЗАВДАННЯ НА ЗНО
Український центр оцінювання якості освіти затвердив характеристики сертифікаційних робіт ЗНО, що визначають особливості тестів з кожного предмета.
Інформація про особливості тестів з різних предметів допоможе майбутнім учасникам тестування при підготовці до іспитів.
Зокрема, характеристика кожного тесту визначає його структуру, кількість та типи завдань, час на виконання завдань, кількість балів, що можна отримати, правильно виконавши всі завдання тесту.
Загалом структура тестів з більшості предметів залишилася незмінною.
Водночас зміни стосуватимуться тесту ЗНО з математики. Зокрема, тест профільного рівня з математики відтепер міститиме 32 завдання замість 34. Також буде скорочений час на роботу над тестом з 210 до 180 хвилин.
Окрім того, незначних змін зазнала структура тесту з хімії, який у 2022 році складатиметься з 50 завдань замість 52.
ПІДГОТОВКА ДО ЗНО: ОСОБЛИВОСТІ ТЕСТІВ
При підготовці до ЗНО майбутні учасники тестування можуть використовувати найпопулярнішу дистанційну платформу ЗНО-ОНЛАЙН.
Тести ЗНО онлайн – пробне тестування з різних предметів ви можете пройти за посиланням онлайн тести
Підготуватися до ЗНО з украінськоі мови вам допоможуть консультаціі Олександра Авраменка
Під час підготовки до ЗНО з української літератури вам стане в пригоді матеріал за посиланням