“Джура”

Гра «Сокіл» («Джура») державна система патріотичного виховання дітей і молоді в усіх навчальних закладах України.

Мета гри – сприяти фізичному, морально-психологічному, інтелектуальному, ідейно-світоглядовому та духовному вихованню і самовихованню української молоді на добрих громадян та провідників суспільства на основі українських національних традицій, козацьких духовносвітоглядних цінностей і християнської моралі.

Цільова група:

  • дошкільні навчальні заклади в яких проводяться ознайомлюючі заходи з української історії та культури, вивчення українських пісень і віршів.
  • Середні та позашкільні навчальні заклади: заходи проводяться протягом навчального року за групами: 1-4 класи – козачата; 5-8 класи – джури козацькі; 9-12 класи – молоді козаки. Щорічні підсумкові етапи: шкільний, районний, обласний і всеукраїнський.
  • Вищі навчальні заклади.

Наказ Міністерства освіти і науки України від 13.06.2012 № 687 «Про запровадження Положення про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру «Сокіл» («Джура»)»: Всеукраїнська гра «Сокіл» («Джура») проводиться в навчальних закладах протягом усього навчального року під керівництвом педагога, який призначається наказом керівника цього навчального закладу. При навчальному закладі створюється консультативна Козацька рада з проведення гри у складі учнів, педагогів, батьків, представників органів місцевого самоврядування та громадських організацій. Основою організації гри в навчальних закладах є козацьке самоврядування: добровільне об’єднання учасників для виконання завдань гри у рій (клас, гурток тощо), сотню (паралель класів), курінь (навчальний заклад). Педагог-вихователь рою та козак-наставник, що призначаються керівником навчального закладу, відповідно до Плану навчальновиховних заходів проводять заняття і тренування з козачатами, джурами козацькими і молодими козаками.