Архів за місяць: Січень 2014

Увага!!!

зимаІНФОРМАЦІЙНА  ПАМ’ЯТКА,

щодо дотримання 

основних правил поведінки в умовах

низьких температур                капітошка            Увага! Різке похолодання сприяє переохолодженню організму та обмороженню частин тіла людей!

  Що таке обмороження?

 Обмороження – це пошкодження будь-якої частини тіла (включно до відмирання тканин), яке виникає внаслідок впливу низьких температур оточуючого середовища. Найчастіше обмороження виникає при температурі повітря нижче – 10С-20С. При довготривалому перебуванні на відкритому повітрі, особливо за умов високої вологості та сильному вітрі, обмороження може виникнути восени та навесні при температурі повітря вище нуля.

 Профілактика переохолодження та обмороження

  Існує декілька простих правил, виконання яких дозволить уникнути        переохолодження та обмороження при сильному холоді: 

  • не вживайте алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій утраті тепла, в той же час викликає ілюзію тепла. Додатковим негативним фактором є неможливість сконцентруватися на перших ознаках обмороження;
  • не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
  • носіть просторий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові. Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Верхній одяг бажано носити непромокаючий.
  • Тісне взуття, відсутність устілки, брудні шкарпетки можуть створювати передумови обмороження. Особливу увагу до взуття необхідно приділяти особам, в яких сильно пітніють ноги. У взуття необхідно вкладати теплі устілки, а замість бавовняних шкарпеток одягати вовняні – вони поглинають вологу та залишають ноги сухими.
  • Не виходьте на мороз без рукавичок та шарфа. Найкращий варіант – рукавички з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині. Рукавички зі штучних матеріалів погано захищають від морозу;
  • у вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом; 
  • не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас. По-перше: метал охолоджується до низьких температур швидше ніж тіло, внаслідок чого можливе „прилипання” цих предметів до шкіри з виникненням почуття болю та холодових травм. По-друге, перстені на пальцях затрудняють циркуляцію крові та сприяють обмороженню кінцівок;
  • використовуйте допомогу друзів. Слідкуйте за обличчям друзів, особливо за носом, вухами та щоками, звертайте увагу на зміну їх кольору, а друзі повинні слідкувати за станом вашого обличчя;
  • не дозволяйте обмороженому місцю знов замерзнути, це може призвести до більш значних пошкоджень;
  • не знімайте на морозі взуття з обморожених ніг – вони розпухнуть і ви не взмозі будете знов взутися. Необхідно найшвидше потрапити до теплого приміщення; 
  • якщо замерзли руки – спробуйте відігріти їх під пахвою. Повернувшись додому після довготривалої прогулянки по морозу, обов’язково впевніться у відсутності обмороження кінцівок, спини, вух та носа. В разі необхідності своєчасно розпочинайте лікування обмороження. Несвоєчасне надання допомоги може призвести до гангрени та втрати кінцівки; 
  • якщо під час перебування на відкритому повітрі ви відчуваєте початок переохолодження, негайно зайдіть до теплого приміщення – магазину, кафе, під’їзду – для зігрівання та огляду місць потенційного обмороження.

              Врешті-решт пам’ятайте, що найкращий спосіб вийти з неприємної ситуації – це до неї не потрапляти. Якщо ви не любите екстремальних відчуттів, то у великий мороз не виходьте з приміщення без потреби!

                             Перша допомога при обмороженнях

                Дії при наданні першої медичної допомоги відрізняються в залежності від ступеню обмороження, стану загального охолодження організму людини, його віку та наявних хвороб.

При наданні першої допомоги необхідно припинити дію охолодження, зігріти кінцівки для відновлення кровообігу в уражених холодом тканинах із метою попередження розвитку інфекційних ускладнень.

У першу чергу слід направити постраждалого до найближчого теплого приміщення, зняти з нього взуття, верхній одяг, шкарпетки та рукавички.

Одночасно з проведенням заходів першої черги треба викликати швидку медичну допомогу для проведення кваліфікованих заходів щодо рятування постраждалого.

При обмороженні І ступеню, ділянки тіла, що охолоджені, необхідно зігріти до почервоніння теплими руками, легким масажем, розтиранням тканиною з вовни, диханням, а потім накласти ватно-марлеву пов’язку.

   При обмороженні II-IV ступеню швидке зігрівання, масаж або розтирання не робіть. Слід накласти на уражену поверхню теплоізолюючу пов’язку (шар марлі, товстий шар вати, знов шар марлі, а зверху клейонку або прогумовану тканину). Уражені кінцівки зафіксуйте за допомогою підручних засобів (шматок дошки або фанери, щільний картон), які накладаються та фіксуються зверху пов’язки.

Для теплоізоляції можна використовувати ватники, куфайки, вовняну тканину тощо.

Ураженим дають пити теплу рідину, гарячу їжу, невелику кількість алкоголю, таблетку аспірину або анальгіну, по 2 таблетки „Но-шпи” або папаверину.

Не потрібно розтирати уражених снігом, тому що кровоносні судини верхніх та нижніх кінцівок можуть постраждати.

Не можна застосовувати швидке зігрівання обморожених кінцівок біля багаття, безконтрольно застосовувати грілки та інші джерела тепла, тому що це погіршує перебіг обмороження.

Не рекомендується, як неефективний, варіант першої допомоги – застосування олій та жирів, розтирання кінцівок спиртом при глибокому обмороженні.

При загальному охолодженні організму людини легкого ступеню достатньо ефективним методом лікування є зігрівання постраждалого в теплій ванній при початкової температурі води 240 С, поступово температуру води збільшують до нормальної температури тіла людини.

  В разі наявності у постраждалого середнього або важкого ступеню охолодження, з порушенням дихання та кровообігу, людину необхідно швидко відвезти до лікувального закладу.       images888888888888888

Зимові канікули

Канікули —  час, коли  можна відпочити від уроків, зайнятися улюбленими справами, поспілкуватися з ровесниками, відвідати виставку чи музей, переглянути цікавий кінофільм. Саме тоді відволікаєшся від навчання і можеш цілими днями гуляти по вулиці з друзями, досхочу, так би мовити, поза лімітом, сидіти за комп’ютером або приділити час своєму улюбленому заняттю.

Змістовно та цікаво відпочили на зимових канікулах учні Любарецької школи. Під час зимових канікул в нашій школі працював  спортивний  зал, де проходили заняття спортивних секцій і змагання з волейболу та баскетболу, комп’ютерний клас, в якому можна було позайматися за комп`ютером, бібліотека, де проходили цікаві вікторини і де можна було взяти для читання цікаву книгу, всі бажаючі могли відвідати заняття музичного гуртка «Дивосвіт» та засідання клубу «Довіра», взяти участь у різдвяному вертепі «Коляда йде!», також були організовані екскурсії в місто Київ на новорічну виставу, що проходила в театрі оперети (1 та 5 класи).

 Це веселе Новорічне свято…

P25-12-13_10.22P26-12-13_17.19Учасники вертепу.IMG_0929 Ми любимо спорт P09-01-14_12.02Під час заняття спортивної  секції.

P09-01-14_12.02[2] P09-01-14_12.02[3]Змагання з баскетболу P09-01-14_12.03Цікаві конкурси і розваги…

IMG_0803

 Засідання клубу «Довіра».

Изображение 042

 Швидко пролетіли зимові канікули. Нагадуємо,що вже 13 січня знову потрібно приступати до навчання.